A Pénzügyminisztérium budai Várnegyedben történő elhelyezését az 1097/2017. (III.2.) Korm. határozat alapján az PM-TÉR6 Beruházásszervező és Lebonyolító Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság koordinálja. A feladat része a Budapest, I. kerület, Szentháromság tér 6. szám alatti egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium épülettömbjének Fellner Sándor 1903-as tervei alapján történő műemléki homlokzat- és tetőrekonstrukciója, valamint a korszerű irodai munkakörülményeket biztosító épületbelső megvalósítása. A műemlék városképi illeszkedését biztosító eredeti állapot hiteles visszaállításán túl az is fontos cél, hogy a modern irodák kialakítása során az épület reprezentatív terei és más értékei ne sérüljenek, továbbá méltó színvonalú legyen a kivitelezés. Az épületegyüttes rehabilitációját követően itt kerül elhelyezésre a Pénzügyminisztérium. Az 1904-ben átadott épület alagsor, földszint + 3 emeletes épület keretes beépítést követ, három belső udvarral, amelyet a beruházás részét képező, középkori eredetű Fortuna Ház (volt Egyetemi Nyomda) tömbje szakít meg. A Szentháromság téri traktus nagyvonalú kialakítású tereit a Fortuna köz felé jellemzően oldalfolyosós elrendezésű irodai szárnyak követik. A palotáról átfogó képet ad az 1908-as kiadású, reprezentatív Fellner album. A kötetben részletes leírás található az épület korszerű, egyedi műszaki megoldásairól és egyes díszítőművészeti elemekről is, amelyek a palotaépítészet kimagasló alkotásai.

A II. világháború során az épületet több bombatámadás érte. Bár a sérülések jelentősek voltak, műszakilag indokolhatatlan az a radikális beavatkozás, amelyet a 60-as években befejeződött „helyreállítás” – valójában átépítés – során végeztek. Meghatározó épületelemek semmisültek meg. Átalakították a fedélszékek legnagyobb részét, visszabontották a tetődíszeket és a tornyokat, köztük a Szentháromság téri traktusban a két neogótikus tornyot, valamint a középrizalitot is, megsértve ezzel a Mátyás-templommal alkotott építészeti egység integritását.
Az 1981-ig kollégiumként is működő épületen a 2000-es évektől kezdődően kisebb-nagyobb karbantartási, felújítási munkákat végeztek. Megújult a Szentháromság téri és a belső díszudvar homlokzata, két lépcsőház, valamint az épületen belül létrehozták a „Magyarság Háza” kiállítási területet. Azonban átfogó felújítás nem történt, ennek következtében az épület egészének műszaki állapota jelenleg erősen leromlott, egyes pontokon rohamos pusztulás tapasztalható.