A napokban megjelent az ajánlattételi felhívás a kiviteli tervek befejezésére és a kivitelezésre, valamint a mérnök-lebonyolító és műszaki ellenőr feladatokra. Az úgynevezett design&build típusú közbeszerzési eljárás biztosítja a műemléki felújításoknál elkerülhetetlen, váratlan helyzetek megoldását, és gyorsítja a megvalósítást.
Elkészültek a Fortuna-udvar új irodatömbjének látványtervei, és a szerkezetépítés előkészületei is megkezdődtek. A kívülről nem látható – és így a városképet nem befolyásoló – bővítés koncepcióját neves építészekből álló tervzsűri több körben véleményezte. Az udvar részleges, keretes beépítésével megmarad a belső udvar átriuma, ugyanakkor jelentősen nő a hasznos irodaterület, és itt kap helyet a teljes épületegyüttes gépészete, parkolója, kerékpártárolója és irattára is. Az új egység Fellner oldalfolyosós rendszerét ismétli, de itt az irodák a növényzettel gazdagon beültetett belső átriumra néznek, míg a folyosók kifelé, a régi irodaszárnyak udvari homlokzataira. A zöldterület az eddiginek csaknem duplája lesz. A nagy üvegfelületekkel borított, szinte áttetsző „kocka” kellő távolságot tart a régi épülettől, ezzel is megadva a tiszteletet Fellner művének. A két épület között kialakuló, üveggel fedett, nagy belmagasságú teret lépcsők és hidak szelik át, melyek régi és új között teremtenek funkcionális és szimbolikus kapcsolatot. Az irodák sok természetes fényt kapnak, a funkcionalitást előtérbe helyező belsőépítészeti megoldások révén létrejövő munkahelyek minden szempontból megfelelnek a mai kor igényeinek.
A korábban megkezdett munkák is jól haladnak. A valamennyi szintre kiterjedő, kényszerű födémcsere, valamint az épületegyüttes utólagos vízszigetelése és a különböző bontások lényegében befejeződtek. A nyár folyamán végre az utolsó bérlő is kiköltözött a Fortuna-házból, így már ott is felvonulhatott az építő. Mindemellett ősszel megkezdődött a tetőszerkezet helyreállítása és a Szentháromság téri főhomlokzaton folytatódott a középrizalit visszaépítése.